תכשיר אגיספור ופטרת בציפורניים

תכשירפטרת ציפורניים היא אחד הזיהומים המוכרים ביותר בגוף. זהו זיהום שכיח ביותר, המופיע בציפורני הרגל או כף היד. האם הופעתו מהווה גזר דין מוות על הציפורן? אתם בוודאי הגעתם לעמוד זה לא במקרה.

אם אתם סובלים מפטרת בציפורניים ומחפשים פתרון אפקטיבי לאורך זמן, יכול מאוד להיות שתכשיר האגיספור יעזור לכם – אבל זה עלול לקחת זמן רב.

כיום הטיפולים האפקטיביים ביותר הוא טיפול לייזר (נחשב כיעיל ביותר) וטיפול תרופתי דרך הפה (יעיל אך עלול לגרום לתופעות לוואי אחרות). אנו ממליצים לבחון גם שיטות טיפול אחרות שמועילות יותר לטווח הקצר.

סקירה על תכשיר אגיספור

בין הפתרונות המוכרים ביותר להתמודדות עם התופעה, ניתן למנות את תכשיר האגיספור. אנחנו נתייחס כאן למאפיינים העיקריים של תכשיר זה, ולדרך שלו להתמודדות עם הבעיה. רק לפני כן נציין, כי שימוש בתכשיר אינו מבטיח החלמה וודאית כמו כל טיפול אחר.

כיום הטיפול בלייזר והטיפול בתרופות באופן פומי נחשבים כטיפולים האפקטיביים ביותר כאשר לטיפול בלייזר אין תופעות לוואי משמעותיות.

אם אתם מעוניינים להיפטר מהפטרת יותר במהירות, מומלץ לשמוע על טיפול בלייזר, עלות טיפולים ואז להחליט.

פטרת בציפורניים היא תופעה עקשנית שלא קל להיפטר ממנה באמצעות טיפולים טבעיים או משחות – אבל זה גם אפשרי בהחלט.

על פטרת ציפורניים

לפני שנראה כיצד ניתן לטפל בפטרת ציפורניים, ראוי להבין מדוע נדרש לעשות זאת. כאן אנחנו מתייחסים כבר להשלכות השונות של פטרת הציפורניים, באזור הנגוע ובכלל. ובכן, ברמה הכללית מדובר כאן על שינוי גווני הציפורניים, או לחילופין שינוי צורתן – זהו שינוי אסתטי, המאפיין את המקרים החמורים פחות. במצבים מורכבים יותר, התפקוד של הציפורניים עלול להיפגע באופן מהותי, וכאב עלול להפריע לתפקודו של האדם.

סיבה נוספת המצריכה טיפול בבעיה היא השכיחות הגבוהה שלה, באופן יחסי, באוכלוסייה. ההערכות הן שכ-6-8% מכלל האוכלוסייה הבוגרת סובלת, בשלב זה או אחר של חייהם, מפטרת ציפורניים. למעשה, חמישית מהבעיות המאפיינות את הציפורניים נמנות על קבוצה זו.

בנוסף על כך, ראוי להדגיש שהסבירות לסבול מהבעיה גוברת ככל שהאדם מבוגר יותר, בין השאר עקב תפקוד לקוי של המערכת החיסונית, בעיות בזרימת הדם, מחלות שונות (לרבות סוכרת) ועוד.

כך תכשיר האגיספור נכנס לתמונה

החדשות הטובות הן שהרפואה המודרנית מצאה מגוון רחב של פתרונות לפטרת ציפורניים, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. תכשיר האגיספור, יש להדגיש, מיועד לרוב למקרים חמורים פחות של פטרת הציפורניים. זהו תכשיר לטיפול מקומי, המכיל בתוכו חומרים אנטי פטריתיים. הוא יגיע בצורת טיפות, שטפטופן נעשה באופן ישיר על הציפורן, או לחילופין כתכשיר מריחה על הגוף.

הפעילות של אגיספור מבוססת על שני מרכיבים עיקריים: החומרים הפעילים Urea  (40%) ו-Bifonazole (1%). במקרים בעלי רמת מורכבות בינונית ומטה, הרי שטיפול בין מספר שבועות או חודשים יוכל להעלים את הפטרת לחלוטין.

במקרים אחרים, לא מן הנמנע שניתן יהיה להשתמש רק בתכשירים "חזקים" מעט יותר. כך, למשל, אגיספור אוניקוסט, אשר ממיס את הציפורן לחלוטין.

אופן השימוש ותופעות הלוואי

ברור כי אין לסטות מהוראות הרופא המטפל, שהעניק את המרשם לאגיספור, בשום מקרה. המינון נקבע על פי פרמטרים שונים, ואת הגבול העליון שלו אין לעבור. בהיעדר הוראה חד משמעית מהרופא, תהא הסיבה לכך אשר תהא, המינון המומלץ הוא פעם אחת ביום.

יש לציין כי השימוש באגיספור עלול לגרום לתופעות לוואי מסוימות על הגוף. התופעות הנפוצות ביותר, בהקשר הזה, הן גירוי או גירוד, אדמומיות זמנית בעור, חום באזור השימוש בתרופה ועוד. רגישות יתר, או אפילו אלרגיה, הן תופעות נדירות הרבה יותר, והופעה שלהן מצריכה ייעוץ מיידי אצל הרופא, לעיתים אפילו עד להפסקת הטיפול לחלוטין.

למי מתאימה התרופה?

אגיספור אינה קיימת בסל התרופות כיום, והשימוש בה מצריך מרשם רופא. זאת מכיוון שהיא אינה מיועדת בהכרח לכלל האוכלוסייה. איסור מוחלט על שימוש בה הוא על אנשים אשר סובלים מרגישות לאחד מרכיביה.

נשים בהריון או נשים מניקות יכולים להשתמש בה רק באישורו של הרופא המטפל. בנוסף על כך, אנשים שנוטלים תרופות נוספות, במקביל לאגיספור, חייבים להיוועץ עם הרופא המומחה שלהם. זאת כדי למנוע תגובות בין תרופתיות, המקטינות את יעילות הנטילה וכן כוללות אי אילו סיכונים בריאותיים.

סיכון נוסף נובע מנטילה לא נכונה של התרופה. מיותר אולי להדגיש כי השימוש בה הוא חיצוני בלבד, ואין לבלוע את התרופה בשום אופן. גם מגע עם העיניים מסוכן, ועלול לחולל נזק מהותי לראייתו של האדם.

ראו גם:

טיפול טבעי בפטרת בציפורניים

איבחון וסימפטומים של פטרת בציפורניים

Picture of מירב שלייסנר
מירב שלייסנר

כל המידע לטיפול בפטריות בציפורניים כולל טיפים ומאמרים מקצועיים

או השאירו פרטים כבר עכשיו
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!