תזונה נכונה לטיפול בפטרת הציפורניים

תזונההסובלים מפטרת הציפורים בוודאי מרגישים מתוסכלים במלחמה המתישה נגד הפטרייה. בין אם הפטרת מטופלת בטיפול טבעי או בטיפול תרופתי, כדאי לבדוק גם את האפשרות של שינוי תזונתי, שמטרתו לחזק את המערכת החיסונית מבפנים ולתמוך בטיפול החיצוני.

גם אם השינוי נראה מורכב ומסובך, הרי שבסופו של דבר הניקוי יועיל לגוף וגם יקנה לו כלים להתמודד עם מתקיפים עתידיים, מלבד פטרת הציפורניים.

ניקוי הגוף והרחקת רעלים בעזרת עלים ירוקים

מטרת השינוי התזונתי היא לסייע לגוף להתמודד טוב יותר עם התקפות מבחוץ ומבפנים של טפילים ופטריות, בהם פטרת הציפורניים.

כאשר מערכת החיסון חזקה, הגוף מסוגל להתמודד באופן אפקטיבי יותר עם פלישות של גורמים זרים ולא מאפשר להם למצוא נחלה בתוכו.

הצעדים הראשונים לניקוי הגוף והרחקת רעלים יהיו הפסקה של צריכת מזונות מעובדים וסוכרים מחד וצריכה מרובה של ירקות, ובעיקר ירקות עלים ירוקים, מאידך.

הירקות הירוקים תורמים לגוף ויטמינים ומינרלים חיוניים לתפקודו ומכילים נוגדי-חימצון ושאר מרכבים תזונתיים המחזקים את הגוף ונחוצים לפעילות תקינה של מערכות ההגנה שלו.

ירקות ירוקים מומלצים הם חסה, כרוב עלים, תרד, עלי מנגולד, עלי סלק וכו'. גם מלפפונים וקישואים טובים לגוף באותה מידה. מומלץ לשלב עלים ירוקים בסלט, לאדות אותם או לרסק אותם בתוספת נוזלים ופירות.

סוכרים ופחמימות מזינים את הפטרייה

המטרה העיקרית בטיפול התזונתי נגד פטרת הציפורניים היא להרעיב את הפטרייה ולמנוע ממנה מזונות שהיא מתקיימת מהם. אחד הגורמים לפטרת הציפורניים הוא צריכה לא מבוקרת של מזונות המכילים פחמימות וסוכרים.

פטרת הציפורניים, ככל פטרייה הגדלה בגוף, ניזונה מסוכרים, שבכללם גם פחמימות פשוטות. הפחתה ואף הימנעות של מזונות עשירים סוכר ובפחמימות פשוטות עשויה לסייע לגוף להתנגד לפטרת הציפורניים ולהיפטר ממנה.

על כן, במקום לצרוך פחמימות פשוטות, שמקורן בקמח לבן, יש לעבור לצרוך פחמימות מורכבות, שמקורן בדגנים מלאים: חיטה מלאה, שיבולת שועל, קינואה ודוחן הם דוגמאות לדגנים המומלצים לצורך הרעבת הפטרייה.

לצידם כדאי לצרוך קטניות שונות כמו חומוס, שעועית, אפונה ועוד. מומלץ להימנע מסויה, כיוון שיתכן שהיא מהווה מזון אלרגני עבור הפטרייה.

ניתן להחליף את צריכת תפוחי האדמה בתפוח-אדמה מתוק (בטטה).

את הסוכר ניתן להחליף ברכז תפוחים טבעי ולא מסוכר וכן בסטיביה.

ויטמינים C ו-D

יש להקפיד על צריכה ו/או השלמה של ויטמינים  C ו-D . ויטמין C מסייע לחיזוק המערכת החיסונית וויטמין  D מסייע לגוף לספוג את כל הויטמינים והמינרלים. מחסור בויטמיןD הוא קריטי ועל כן יש לבדוק בהקדם את נוכחותו בגוף.

מזונות אלרגניים

ייתכן שהפטרת ניזונה ממזונות אלרגניים נוספים, מלבד סוכרים ופחמימות פשוטות. בין המזונות האלרגניים, המעודדים התפתחות של פטרת העור והציפורן, ניתן למצוא חלב ומוצריו, ביצים, גלוטן (המצוי בחיטה), סויה, קקאו ועוד. גם צבעי מאכל וחומרים מלאכותיים שונים המוספים למזונות מוכנים, עשויים לעודד את התפתחות הפטרייה.

מזונות נוגדי דלקת

מלבד ירקות עלים ירוקים, כגון חסה, ברוקולי, כרוב וכו', ינם מזונות נוספים העשויים לסייע בניקוי הגוף ובמניעת הפטרת. על מזונות אלה נמנים, בין השאר, פלפלים, גזר, אוכמניות (לא מסוכרות!), תפוחים, אשכוליות, אצות-ים ועוד.

מים

שתיה מרובה של מים מסייעת רבות בניקוי הגוף ובתהליכי הריפוי. יחד עם זאת, מומלץ להימנע משתיית מי ברז, שכן הם מכילים כמות גדולה של  בקטריות ושל גורמים פטרייתים, כתוצאה מהמעבר בצנרות ומהגיינה לקויה בתחנות השאיבה השונות.

מומלץ לשתות מים מורתחים או מים מינרלים.

תה צמחים

חשוב להרבות בשתיית חליטות צמחים, המסייעות בניקוי הגוף ובמניעת פטריות. בין החליטות המומלצות ניתן למנות את שן-הארי, סרפד, שוש קירח, קמומיל ועוד. יש להימנע מצריכת קפאין ככל האפשר.

ראו גם:

טיפול בלק ומשחות בפטרת הציפורניים

התקשרו:
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו:
או השאירו פרטים כבר עכשיו
אודותינו

קליניקת כרמל הינה מרפאה המתמחה בטיפול והעלמת פטרת בציפורניים בפריסה ארצית אשר מאחוריה סיפורי הצלחה של לקוחות מרוצים שהצליחו להיפטר מהפטרת הטורדנית בציפורניים.

צוות המומחים של קליניקת כרמל מטפל באמצעות טכנולוגיית הלייזר המתקדמת IPL המאפשר טיפול קל וממוקד בפטריה עצמה.

הטכנולוגיה הוכיחה את עצמה במחקרים קליניים והטיפול מתבצע בפיקוח רפואי תחת מעקב ורישום מלא.

לצוות ניסיון רב, מעל 10 שנים של טיפול באלפי מטופלים בכל סניפי הרשת הנמצאים בפריסה ארצית.

בקלינקה כרמל מבטיחים כי התוצאות נראות לעין כבר מהטיפול הראשון וכי תתרחש צמיחה מחודשת של הציפורן הפגועה כחודש לאחר הטיפול.

הטיפול אינו פולשני אלא חיצוני, ללא כאב ואינו מלווה בתופעות לוואי.

התקשרו היום, קבעו פגישת יעוץ בחינם וצוות המומחים ישמח לעזור לכם להיפטר מהפטרת >>

התקשרו
דילוג לתוכן