פטרת ציפורניים בלייזר

פטרת ציפורניים היא דבר נפוץ מאוד, בעיקר בקרב מבוגרים. בשנים האחרונות הומצאה שיטת טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר. על פטרת ציפורניים, על התסמינים שלה ועל הטיפול בלייזר נרחיב במאמר הבא.

 

פטרת ציפורניים בלייזר- מהי פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים היא פטרייה שגורמת לזיהום בציפורניים של הידיים או הרגליים. בדרך כלל פטרת הציפורניים נפוצה יותר בציפורניפטרת ציפורניים היא דבר נפוץ מאוד, בעיקר בקרב מבוגרים. בשנים האחרונות הומצאה שיטת טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר. הרגליים. פטרת ציפורניים היא מצב די נפוץ שמופיע בקרב אחוז גבוה של האוכלוסייה, כאשר לרוב אצל מבוגרים וקשישים.

פטרת ציפורניים בדרך כלל תתחיל כנקודה לבנה או צהובה מתחת לאחת הציפורניים, בדרך כלל בקצה. ככל שהזיהום הפטרייתי יחמיר, פטרת הציפורניים תגרום לתסמינים נוספים ביניהם התעבות הציפורן, התפוררות שלה ועוד.

פטרת ציפורניים יכולה להשפיע על ציפורן אחת או מספר ציפורניים במקביל. יש לקחת בחשבון כי לאחר הטיפול פטרת הציפורניים עלולה לחזור לכן חשוב מאוד לעקוב אחר הציפורניים, לשמור על היגיינה ולמנוע מהפטרייה להתפשט ולהחמיר. יש לשים לב כי פטרת ציפורניים עלולה להתפשט גם מעבר לציפורניים, לאזורים שבין אצבעות כפות הרגליים, לעור כפות הרגליים וכדומה.

פטרת ציפורניים בלייזר- מה התסמינים?

כפי שציינו פטרת ציפורניים תגרום למספר תסמינים שונים-פטרת ציפורניים בלייזר- מהי פטרת ציפורניים? פטרת ציפורניים היא פטרייה שגורמת לזיהום בציפורניים של הידיים או הרגליים. בדרך כלל פטרת הציפורניים נפוצה יותר בציפורני הרגליים.

 • כתם לבן או צהוב- כפי שציינו קודם, פטרת ציפורניים בדרך כלל תתחיל ככתם לבן או צהוב מתחת לציפורן. עם הזמן הכתם יתפשט ויצבע את הציפורן כולה. לעתים הציפורן תהפוך לשחורה או ירוקה.
 • ציפורן עבה מאוד- לעתים פטרת הציפורניים גורמת להתעבות של הציפורן. במצב כזה הציפורן תהיה עבה מאוד כך שקשה לחתוך אותה.
 • התפוררות- במידה שאתם נוגעים בציפורן והיא נשברת או מתפוררת הדבר עלול להעיד על פטרת ציפורניים.
 • כאבים בציפורן- כאבים או אי נוחות בציפורן בעת מגע בציפורן או לדוגמא כאשר אתם מנסים לנעול נעליים, עלולים להעיד על פטרת ציפורניים. שימו לב שכאשר הזיהום הפטרייתי מחמיר הוא עלול לגרום לקשיים וכאבים בהליכה.

 

פטרת ציפורניים בלייזר- סיבות להתפתחות

אחת הסיבות הנפוצות ביותר להתפתחות של פטרת ציפורניים בקרב אנשים בריאים היא אזורים לא היגייניים. לדוגמא, מקלחות משותפותפטרת ציפורניים בלייזר- סיבות להתפתחות אחת הסיבות הנפוצות ביותר להתפתחות של פטרת ציפורניים בקרב אנשים בריאים היא אזורים לא היגייניים. בצבא או בחדר הכושר, עלולות להיות מצע מצוין להתפתחות של פטרת הציפורניים. דוגמא נוספת היא סלוני ציפורניים לא היגייניים שהמכשירים בהם לא נקיים ועוברים בין הלקוחות השונים.

סיבה נוספת להתפתחות של פטרת ציפורניים היא הידבקות. במידה שאחד מבני משפחתכם סובל מפטרת הציפורניים, אתם נמצאים בסיכון גבוה להידבקות בפטרת הציפורניים. יש לשים לב כי הפטרייה עצמה אינה מדבקת. ההידבקות תיגרם על ידי מגע אינטימי מתמיד או על ידי שימוש בכלים שונים, כמו לדוגמא המקלחת. לכן, אם אתם נמצאים סמוך לאדם שסובל מפטרת ציפורניים חשוב מאוד להקפיד על היגיינה, אפילו כפליים מן הרגיל.

סיבה נוספת להתפתחות של פטרת ציפורניים היא נעילת נעליים הדוקות ומיוזעות. בעקבות כך ספורטאים שנועלים נעלי ספורט לאורך זמן רגישים יותר לפטרת הציפורניים.

כל אלה היו סיבות להתפתחות פטרת ציפורניים בקרב אנשים בריאים. אך, פטרת ציפורניים יכולה להתפתח גם כתוצאה ממחלות גוף. קשישים בעלי מערכת חיסונית חלשה או אנשים שסובלים ממחלות שפוגעות במערכת החיסונית יכולים לפתח פטרת ציפורניים. מחלות לדוגמא הן איידס, סוכרת, סרטן, פסוריאזיס ועוד. שימו לב כי גם תרופות שמדכאות את המערכת החיסונית, כמו סטרואידים לדוגמא, עלולות לגרום להתפתחות של פטרת הציפורניים.

פטרת ציפורניים בלייזר- האם ניתן להימנע?פטרת ציפורניים בלייזר- האם ניתן להימנע? כפי שהבנו מהסיבות הגורמות להתפתחות של פטרת ציפורניים, לא מדובר במחלה שתוקפת רק אנשים לא היגייניים

כפי שהבנו מהסיבות הגורמות להתפתחות של פטרת ציפורניים, לא מדובר במחלה שתוקפת רק אנשים לא היגייניים, אלא לעתים אנשים היגייניים שהגיעו למקום לא היגייני. לכן, על מנת להימנע מפטרת ציפורניים חשוב מאוד לשמור על היגיינה נכונה. אם אתם מגיעים למקומות לא היגייניים כמו מקלחות משותפות מומלץ לנעול כפכפים. כמו כן, הקפידו על ציפורניים גזוזות וקצרות ועל שטיפה וצחצוח של כפות הרגליים על מנת לשמור עליהן מזיהומים שונים כמו פטרת הציפורניים.

פטרת ציפורניים בלייזר- כיצד מאבחנים?

על מנת לאבחן פטרת ציפורניים יש לבצע בדיקות מעבדה. לביצוע בדיקות המעבדה למעשה יש לגזור חלק קטן מהציפורן או לקדוח חור בציפורן. את חתיכת הציפורן שנלקחה שולחים לבדיקה במעבדה. נוכחות של פטריה ניתן לגלות על ידי צביעה, גידול בתרבית או על ידי בדיקת CPR שמזהה את החומר הגנטי של האורגניזמים.

את התשובות לבדיקת המעבדה ניתן לקבל כשישה שבועות לאחר הבדיקה. במידה שאתם רוצים תשובות מהירות יותר תוכלו לבצע בדיקת CPR שמתקבלת בתוך יום, אך יש לקחת בחשבון שעולה יחסית הרבה.

לעתים מתקבלות תוצאות שליליות שקריות בבדיקות המעבדה. לכן, במידה שהתקבלה תוצאה שלילית אך קיימים תסמינים של פטרת ציפורניים יש לבצע בדיקה חוזרת.

פטרת ציפורניים בלייזר- מה זה?

פטרת ציפורניים בלייזר הוא למעשה טיפול בלייזר נגד פטרת הציפורניים. טיפול בלייזר הוא טיפול יחסית חדש אך הוא נחשב לאחת השיטות היעילות ביותר לטיפול בפטרת הציפורניים.

מה זה אומר?

בטיפול בלייזר למעשה משגרים קרן לייזר דרך הציפורן הנגועה בפטרת. קרן הלייזר המשוגרת למעשה הורסת את הפטרייה והורגת את הנבג. הרקמות הבריאות מסביב ושורש הציפורן לא נפגעים וכך הציפורן תוכל להמשיך לצמוח בהמשך. לאחר כארבעה עד חמישה חודשים הציפורן תגדל מחדש בלי הפטרייה.

פטרת ציפורניים בלייזר- שיטות טיפול נוספות

מלבד לטיפול בפטרת ציפורניים בלייזר, קיימות שיטות טיפול נוספות. ריכזנו לכם מידע על שתי השיטות המרכזיות-

 1. טיפול מקומי

טיפול מקומי הוא טיפול שמתבצע על ידי מריחה של משחות שונות על גבי הציפורן. החיסרון המרכזי של טיפול מקומי הוא שהוא נפרש עלפטרת ציפורניים בלייזר- כיצד מאבחנים? על מנת לאבחן פטרת ציפורניים יש לבצע בדיקות מעבדה. לביצוע בדיקות המעבדה למעשה יש לגזור חלק קטן מהציפורן או לקדוח חור בציפורן. גבי תקופה ארוכה ורבים מהמטופלים לא מתמידים במריחת המשחות. כמו כן, לעתים הציפורניים עבות מידי והמשחות לא חודרות ולא מטפלות ביעילות בפטרייה, מה שמקשה על יעילות הטיפול. עם זאת, בטיפול מקומי יש סיכוי נמוך מאוד לתופעות לוואי חמורות.

 • אגיספור- תרופה המשווקת בארבע צורות- ג'ל, קרם, תמיסה ושמפו. יש למרוח תמיסת אגיספור על גבי הציפורניים הנגועות בפטרת הציפורניים פעם ביום למשך ארבעה חודשים או יותר.
 • לוסריל- תרופה המשווקת כלק ציפורניים. יש למרוח את הלק פעם בשבוע למשך ארבעה חודשים או יותר. התרופה מגיעה עם פצירה ולפני כל מריחה יש לשייף את הציפורן.
 • בטרפן- תרופה המשווקת כלק ציפורניים. בחודש הראשון יש למרוח את הלק לסירוגין יום כן ויום לא. בחודש השני יש למרוח את הלק פעמיים בשבוע ואילו בחודש השלישי פעם בשבוע. גם כאן מריחת הלק תתבצע למשך ארבעה חודשים או יותר.
 • אמטריקס- תרופה המשווקת כקרם. קרם זה מכיל חומרים נוגדי פטריות וחומרים הממיסים את הציפורן. יש למרוח את הקרם פעם ביום למשך כמה חודשים.
 1. טיפולים בכדורים

טיפול כדורים מצריך בדיקת תפקודי כבד לפני תחילת הטיפול ואף במהלכו על מנת לוודא שתפקודי הכבד נשארים תקינים. את הכדורים יש לקחת אחרי האוכל. לטיפול בכדורים יש שיעור ריפוי גבוה, אך יש לקחת בחשבון כי עלול לגרום תופעות לוואי.

 • טרבינפין- יש לקחת כדור טרבינפין של 250 מ"ג פעם ביום למשך 3 עד 4 חודשים. כדור זה ניתן לנטילה עם אוכל או בלי.
 • איטרנול- טיפול בכדור זה ניתן במחזורי טיפול של שבוע ימים פעם בחודש. בכל מחזור טיפול לוקחים 4 כדורי איטרנול של 100 מ"ג – 2 בבוקר ו-2 בערב. את הטיפול יש לקחת במשך 3 עד 4 חודשים.
או השאירו פרטים כבר עכשיו
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!