מדוע פטרת ציפורניים כל כך מדבקת?

פטרת ציפורניים היא בעיה שסובלים ממנה רבים באוכלוסייה: למעשה, השכיחות לבעיה נעה בין אחד מבין עשרה אנשים לבין רבע מהאוכלוסייה, תלוי במיקום ובתנאים הספציפיים. אחת הסיבות לשכיחות הגבוהה היא העובדה שהפטרת היא בעיה שעוברת בקלות יתרה בין אדם לאדם, במיוחד כשלא מקפידים על היגיינה וזהירות.ניקיון

השאלה שצריכה להישאל היא מה הופך את פטרת הציפורניים לכל כך מדבקת, ובעיקר מה ניתן לעשות כדי להקטין את סיכויי ההידבקות שלכם למינימום האפשרי.

מהי פטרת ציפורניים?

כדי להבין את הפוטנציאל המדבק של פטרת ציפורניים, חשוב למפות קודם כל את הבעיה עמה מתמודדים. פטרת ציפורניים היא פטרייה – או למעשה יצור חי –התוקף את הציפורניים. הפטרייה ניזונה מחלבון בשם קרטין, אשר מהווה המרכיב העיקרי של הציפורניים.

כאשר הפטרייה מתפתחת לה על גבי הציפורן, צפויים שינויים אסתטיים לא נעימים, דוגמת שינוי צורה או גוון הציפורן. בהיעדר טיפול, יכולים להיווצר סיכונים נוספים, כאשר הפטרת עלולה להתפשט גם לציפורניים אחרות, לכף הרגל או היד וכן להביא לזיהומים שהופכים את הבעיה לקשה שבעתיים.

מה שחשוב להדגיש הוא שהפטרייה הזו היא מנת חלקן של רבים, כאשר שיעור ההידבקות בבעיה גבוה יחסית ועומד על כ-8-6% על פי ההערכות. ההידבקות נעשית באמצעות מגע ישיר עם הפטרייה, ולרוב דרך משטחים אליהם היא נדבקת.

זו הסיבה לכך שהמשטחים במקומות ציבוריים – דוגמת מקלחות בחדרי כושר, בבריכות או בחדרי מלון – עלולים להגדיל את הסיכוי להידבקות בפטרת ציפורניים. ההמלצה הכמעט יחידה במצב הדברים הזה היא לא לקחת סיכונים, וללכת במקומות אלו אך ורק עם כפכפים.

לעיתים מקור ההידבקות בבעיה קשור לחפצים מסוימים העוברים בין אנשים, כך שהאדם הסובל מהפטרת מדביק את חברו. דוגמאות לכן הן נעליים העוברות מאדם לאדם, שימוש משותף בקוצץ ציפורניים זהה, קוסמטיקאיות שלא מקפידות על הגיינת המכשירים ובאמצעות מריחה של לק רגיל או לק ג'ל מעבירות את הפטרת מלקוחה אחת לאחרת וכן הלאה.

כתוצאה מכך רצוי להקפיד שלא לשתף אביזרים אשר נמצאים במגע ישיר עם הציפורניים, על אחת כמה וכמה כאשר אחד מהאנשים סובל בשכיחות גבוהה מפטרת ציפורניים או נמצא בדרגת סיכון גבוהה לסבול מהבעיה הלא אסתטית הזו. מגע ישיר בין הציפורניים עלול להעביר אף הוא את הפטרת, אם כי בדרך כלל מגע ככזה אינו נפוץ יותר מדי.

הנתונים מראים שגם כאשר נוקטים בכל אמצעי הזהירות, יש עדיין סיכויים להידבק בפטרת ציפורניים. שמירה על אמצעי הזהירות תצמצם אותם את הסיכויים משמעותית, אבל עדיין אינה מאפשרת להיות בטוחים ממנה בכל מאת האחוזים.

מי בסיכון מוגבר להידבק ומי לא?

עם זאת חשוב להדגיש שלא רק ההיגיינה משחקת כאן תפקיד. יש אנשים אשר סובלים מהבעיה באופן גנטי, ולכן הם יותר "מועדים לפורענות" מאשר חבריהם. מנגד, אנשים אחרים מחוסנים במידה מסוימת מפטרת ציפורניים. הם לא יסבלו מהבעיה בתדירות גבוהה, גם כאשר הם לא יקפידו על כללי ההיגיינה. כמובן שזה לא אומר שמומלץ להם לזלזל בתנאי ההיגיינה.

המאפיינים הדמוגרפיים של האדם משפיעים אף הם על רמת הסבירות שלו לסבול מפטרת ציפורניים. הסיכוי לפטרת הציפורניים אצל ילדים למשל, יחסית נמוך בגלל הצמיחה המהירה יותר של הציפורניים, שמקשה על ההידבקות שלה בפטרייה הבעייתית.

ראו גם:

מהי פרוניכיה?

ספורטאים? ייתכן ואתם נמצאים בסיכון מוגבר לסבול מפטרת הציפורניים

התקשרו:
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו:
או השאירו פרטים כבר עכשיו
אודותינו

קליניקת כרמל הינה מרפאה המתמחה בטיפול והעלמת פטרת בציפורניים בפריסה ארצית אשר מאחוריה סיפורי הצלחה של לקוחות מרוצים שהצליחו להיפטר מהפטרת הטורדנית בציפורניים.

צוות המומחים של קליניקת כרמל מטפל באמצעות טכנולוגיית הלייזר המתקדמת IPL המאפשר טיפול קל וממוקד בפטריה עצמה.

הטכנולוגיה הוכיחה את עצמה במחקרים קליניים והטיפול מתבצע בפיקוח רפואי תחת מעקב ורישום מלא.

לצוות ניסיון רב, מעל 10 שנים של טיפול באלפי מטופלים בכל סניפי הרשת הנמצאים בפריסה ארצית.

בקלינקה כרמל מבטיחים כי התוצאות נראות לעין כבר מהטיפול הראשון וכי תתרחש צמיחה מחודשת של הציפורן הפגועה כחודש לאחר הטיפול.

הטיפול אינו פולשני אלא חיצוני, ללא כאב ואינו מלווה בתופעות לוואי.

התקשרו היום, קבעו פגישת יעוץ בחינם וצוות המומחים ישמח לעזור לכם להיפטר מהפטרת >>

התקשרו
דילוג לתוכן