תחושת כאב בציפורן או בציפורניים

כאב בציפורנייםמידע רב ניתן להסיק מציפורני גופנו אודות מצבנו הגופני ואף על אירועים מיוחדים שהשפיעו על הרגשתנו הכללית.

מצבים כמו מתח, חרדה, הפרעות בתזונה וגם מחלות מסוימות יכולות להשתקף על פני הציפורניים שלנו.

מומחים מסוימים מגדילים אומר וטוענים כי הציפורניים הן הראי של המתרחש בגופנו, שכן הן עומדות חשופות לחבלות ופגיעות, ורגישות לזיהומים אשר עלולים לתקוף אותן לעיתים.

פטרת הציפורניים

לבד מהפגיעה האסתטית במראה הציפורניים, הבעיה יוצרת אצל הלוקים בה גם נזק רפואי וכן משקעים פסיכולוגים כאלו ואחרים.

ההערכה היא שחרף שמירה על כללי היגיינה בסיסיים כנגד הדבקה בפטרת, קרוב ל – 10% מאוכלוסיית העולם הבוגרת לוקה בבעיה.

מבין הסימנים של פטרת הציפורניים ניתן לכלול ריח רע, שינויים במבנה הציפורן דוגמת התעבות הציפורן ושינוי צבעה, וחלק מהמטופלים מדווחים על כאב ורגישות באזור הציפורן הפגועה.

בעוד שבעבר היה נהוג לחשוב שפטרת הציפורניים הינה מפגע שיש לחיות עימו לאורך השנים, היום ברור מעל לכל ספק שניתן לטפל בבעיה באמצעים שונים, כגון:

טיפולים מקומי

בדרך כלל הקו הראשון בניסיון להשמדת הפטרת, ולכן גם סוג הטיפול השכיח ביותר. טיפולים אלו כוללים משחות הנמרחות באופן מקומי על הציפורן והעור שסביבה, לק לציפורניים ותרסיסים – כולם בעלי אפקט זהה פחות או יותר.

היתרון המשמעותי הוא שמדובר בטיפול מקומי, ולכן הסיכוי לפתח תופעות לוואי סיסטמיות הוא נמוך יותר, אולם שיעור ההצלחה הוא מוגבל ובמקרים לא מעטים יש צורך לנסות אמצעים אחרים.

טיפולים כלל מערכתיים

כוללים כדורים לבליעה הניתנים במרשם ונלקחים לפרק זמן של מספר חודשים. באופן עקרוני יבוא לאחר ניסיון למיגור הפטרת באמצעות טיפולים מקומיים.

בחלק מהמקרים יש צורך לבצע בדיקות דם חוזרות אחת לחודש במהלך הטיפול מחשש לפגיעה בכבד.

חשוב להדגיש שתופעות הלוואי של התרופות מהדור החדש (שהן עיקר התרופות הנמצאות בשימוש כיום) הן מינימאליות וחולפות ברובם המכריע של המקרים עם תום הטיפול הרפואי. מדובר בסך הכל בטיפול יעיל למדי.

טיפולי לייזר

טיפולי הלייזר הצוברים תאוצה הולכת וגוברת בעת האחרונה. מדובר בטיפולים חדשניים למדי, וזוכים להתעניינות רבה בשל העובדה שמדובר בשיטת טיפול מהירה ויעילה במיוחד. עם זאת, עדין מדובר בטיפול לא זול שמתבצע בעיקר במכונים פרטיים.

עקירה או המסה של הציפורן

הבסיס הטיפולי שמאחורי השיטה עומד מאחורי הרעיון שעם הסרת הציפורן תסולק גם הפטרייה.

טיפולים אלו שמורים למקרים קשים יותר של פטרת או פטרת העמידה לשיטות טיפול אחרות. כמו כן, במקרים שבהם נגרם סבל משמעותי למטופל בעקבות הפטרת, עם תלונות הכוללות כאב, תהיה זו שיטת הטיפול המועדפת.

בשיטה זו משתמשים בחומרים כימיים או באמצעים פיזיקאליים אחרים להסרת הציפורן, ויש צורך לשלב לאחר ביצוע הפרוצדורה את אחד האמצעים המוזכרים לעיל.

המלצות כלליות לטיפול בפטרת הציפורניים

שמירה על היגיינה מתאימה של אזור הציפורניים מהווה חלק בלתי נפרד מהטיפול.

מרבית טפילי הציפורניים מעדיפים סביבה לחה וחמה, ולכן ניקוי סביבת הציפורן וייבושה יתרמו רבות להפחתת הסיכון להדבקה.

חשוב להתמיד בטיפול המוצע בכדי להיפטר לחלוטין מהבעיה, במרבית המקרים מדובר על טיפול של מספר חודשים.

חשוב לזכור שלעיתים פטרת מפושטת בציפורניים עשויה להעיד על בעיה בריאותית רחבה יותר ויש להתייחס לסימפטומים נוספים באם ישנם.

או השאירו פרטים כבר עכשיו
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!