טיפולים בשיטת IPL להסרת פטרת ציפורניים

טיפוללפני שנעסוק בטיפולים בשיטת IPL, חשוב שנבין מהי פטרת ציפורניים וממה היא נובעת. מצבי פטרת הם זיהומים פטרייתיים שנמצאים על ציפורני הבהונות ושאר האצבעות, והם שייכים לקבוצת פטריות עור שנקראת "דרמפיט".

קבוצת הפטריות הזו נחלקת לשלושה סוגים: פטריות מזהמות של העור, פטריות מזהמות של השיער ופטריות מזהמות של הציפורניים.

פטריה מסוג Trichophyton היא השכיחה ביותר מבין שלושת הסוגים והיא מהווה את הגורם הסיבתי של פטרת ציפורניים בקרב בני האדם בעולם כולו.

הפטרייה מכילה סיבי פרוטאין, היא מופיעה בשכבות העור החיצוניות (דוגמת הציפורניים) והיא עלולה לגרום לזיהומים פולשניים בקרב אנשים בעלי מערכת חיסון מוחלשת (בעקבות מחלה או טפילים).

סימפטומים וסיבוכים אפשריים

כאמור, פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי שמשפיע על הציפורניים בבהונות ובשאר אצבעות הידיים והרגליים. הזיהום מכיל רכיב מסוים של יחידת ציפורניים (מתחתיה או בציפוי שלה).

הפטרת לא מסכנת את חיי האדם אולם היא עלולה לגרום לאי נוחות, לכאבים, לעיוות, וגם למקרים קיצוניים של מגבלות גופניות משמעותיות.

הציפורניים שנגועות בפטרת הופכות את צבען המקורי לצהוב או לחום, ולרוב נהיות עבות יותר. מתחת לציפורניים הנגועות מצטברת פסולת בעלת ריח רע, מה שעלול לגרום להתפוררות הציפורן ואף לנשירתה מהמקום.

טיפולים רפואיים

הרפואה המודרנית מציעה טיפולים רפואיים רבים להתמודדות, למניעה ולהשמדה של פטרת ציפורניים.

רוב רובם של הטיפולים הם חיצוניים ולא חודרניים. חלק מהמקרים מחייבים נטילת כדורים, המסת הציפורניים או עקירתן כדי לרפא לגמרי את האזור הנגוע בפטרת.

סוג הטיפול תלוי בסוג הרפואי של פטרת ציפורניים, במידת החומרה שלה ובכמות הציפורניים שנפגעו בעקבותיה. טיפול מקומי בפטרת עצמה יחד עם טיפול מערכתי אשר נוגע במניעים שגרמו לה, מגדיל את שיעור המרפא מהפטרת.

קרן אור IPL

בנוסף לטיפולים רפואיים, ישנם טיפולים בשיטת IPL שהם טיפולי לייזר הפועלים במהירות וביעילות לפתרון הבעיה.

אנשים רבים הסובלים מבעיית הפטרת ומעוניינים להירפא ממנה בשיטות נוספות פרט לטיפולים רפואיים שואלים את השאלה המובנת- באיזו דרך קרן האור בשיטת IPL יכולה להשפיע על פטרת ציפורניים?

מחקרים רבים שנערכו בנוגע לקשר שבין שימוש בקרן אור לבין מחלות עור שונות כגון פטרת ציפורניים הוכיחו כי קרן הלייזר מצליחה להרוס דלקות פטרייתיות בציפורניים.

טיפול בשיטת IPL- כיצד הוא מתבצע?

טיפול בשיטת IPL משמיד את תופעת פטרת הציפורניים בצורה האפקטיבית והיעילה ביותר, בתוך זמן קצר. האזור הנגוע בפטרת מקבל קרינת לייזר במשך זמן רב, תוך שימוש באנרגיה בכמות מספקת על מנת להשבית את פעולת הפטרייה או להרוג אותה לחלוטין.

קרן אור IPL חודרת לתוך העור ולציפורן ומצליחה לטפל בדלקתיות שנוצרה. הקרן פוגעת באורגניזם שגרם להתפתחות הדלקת ועוצרת בכך את שכפולם הטבעי. כך קורה שדלקת פטרייתית שקיימת זה מכבר מצליחה להירפא ואת הדלקת שטרם הופיעה, מצליחים למנוע.

טיפול בפטרת ציפורניים בשיטת IPL מצליח להרוג את הפטרייה שנמצאת מתחת לציפורן ומסביבה, וכן מצליח להחזיר את גדילתה של הציפורן הנגועה באופן טבעי ותקין.

מכשיר IPL

מדובר במכשיר מתקדם אשר מטפל בבעיות כמו פטרת ציפורניים, שיעור יתר (הסרת שיער), אקנה, עור שזקוק לחידוש, בעיות פיגמנטציה ועוד.

המכשיר יוצר בישראל והוא מוכר בכל רחבי העולם. הטכנולוגיה בה משתמש מכשיר IPL מוכחת בעולם הרפואה מזה 20 שנה וקיבלה אישור של FDA האמריקאי ושל CE האירופאי.

השימוש במכשיר מאפשר 100,000 פולסים על שטח טיפול נרחב. תוצאות הטיפול בעזרת מכשיר IPL נראות לעין כבר משלב הראשון של הטיפול.

או השאירו פרטים כבר עכשיו
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!