אמטריקס לטיפול בפטרת ציפורניים

אמטריקסאמטריקס הוא מוצר רפואי היעיל לטיפול מקומי בציפורן ובפטרת זיהומית. מוצר זה הוא בעל מנגנון ייחודי של פעולה אשר מביאה לשיפורים בתוך כחודש של טיפול.

הייחוד של אמטריקס, הוא הטיפול המהיר והיעיל המספק פתרון לפטרת ציפורניים, ללא צורך במרשם רופא.

אודות אמטריקס ומחלות ציפורניים

מספר מחקרים קליניים אישרו את בטיחותו ויעילותו של אמטריקס, בהדגמה על מעל 600 חולים. המוצר מבוסס על נוסחת פטנט ייחודית, אשר מרכיביה העיקריים הם: פרופילן גליקול, אוריאה וחומצה לקטית, המעכבים את צמיחת הפטרת על הציפורן ובכך מסייעים לריפוייה.

הניסוי כלל 75 חולים בפטרת ציפורניים והתוצאות הראו כי מצבם של 92% מהם השתפר לאחר כחודשיים של טיפול. כבר לאחר שבועיים השתפר מצבם של 77% מהחולים. הניסוי הקליני נערך בשני מרכזים רפואיים בשוודיה במהלך שנת 2010. המטרה הייתה לחקור את השפעות הטיפול המוקדמות של אמטרקיס. המטופלים נמצאו במעקב בתקופת זמן של שבועיים עד חודשיים.

תוצאות הניסוי הקליני סיפקו תמיכה נוספת ליעילות המוצר. אמטריקס הוא מוצר אקטואלי לטיפול בציפורן ויש לו פוטנציאל להפוך להיות טיפול ראשוני להפרעות נפוצות בציפורניים. הפוטנציאל הטיפולי הגלום במוצר משמעותי עבור חולים רבים שלא מצאו טיפול הולם עד כה.

בין היתר, נמדדת יעילותו של אמטריקס בהיבטים הבאים:

  • אמטריקס מסייע לריפוי הציפורן ומניעת התפתחות פטרת בציפורניים
  • אמטריקס מהווה עיוותים ושינויי צבע בציפורן
  • אמטריקס נוח לשימוש, ללא צורך בשיוף הציפורן.

פטרת הציפורניים אינה מחלה מסוכנת, אך היא גורמת לחוסר נוחות,כאב ובעיקר לחוסר אסתטיקה, במידה ואינה מטופלת. מראה ציפורניים בעלות צבע כהה או מעוותות מביך בדרך כלל וגורם לאנשים למנוע מלחשוף את אצבעותיהם.

אחת הסיבות העיקריות להופעת הפטרת היא נטייה גנטית, אשר מובילה להישנות הבעיה ומצריכה טיפול מיידי על מנת למנוע את שאר הציפורניים להידבק.

כיצד פועל אמטריקס?

אמטריקס משנה את סביבת הציפורן, משפר את פני השטח שלה ומונע צמיחת חיידקים ופטריות. הוא משלב מרכיבים אשר פועלים באמצעים כימיים ופיזיקאליים. תמיסת האמטריקס אשר חודרת לתוך הציפורן היא בעלת מנגנון של קילוף כימי עדין, לצד תוספת לחות. מנגנון זה מסיר באופן עדין את רקמת הציפורן החולה ומחליק את השכבה החיצונית של לוחית הציפורן. תוספת הלחות מרככת את הציפורן באופן המקל על טיפוחה.

הוראות שימוש

יש למרוח אמטריקס על הציפורניים החולות אחת ליום, בעדיפות לשעות הערב טרם השינה. יש לאחוז בשפופרת ולכוון את הפייה אל הציפורן, ללחוץ בעדינות על השפופרת ולפזר את התמיסה בעזרת הפיה. יש למרוח את כל משטח הציפורן בשכבה דקה של התמיסה. חשוב למרוח אותה גם מתחת לקצוות הציפורניים הנגועות. לאחר מכן יש לאפשר לציפורן להתייבש במשך מספר דקות. סימנים ראשוניים להטבה מתחילים להגיע בדרך כלל בין שבועיים לחודש טיפול.

Picture of מירב שלייסנר
מירב שלייסנר

כל המידע לטיפול בפטריות בציפורניים כולל טיפים ומאמרים מקצועיים

או השאירו פרטים כבר עכשיו
או השאירו פרטים כבר עכשיו
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!