מכשיר לייזר ביתי לטיפול בפטרת הציפורניים

פטרת הציפורניים היא זיהום פטרייתי של הציפורן, הנגרם כשנבגים קטנים ביותר של פטרייה מדביקים את העור. ככל שהזיהום חודר יותר ויותר לציפורן, הוא עלול לגרום לעיבוי, שינוי גוון וקצוות מתפוררים של הציפורן.

מצב זה עלול להוביל להופעת סימנים וגוונים שונים על הציפורן, כגון גוונים לבנים, שחורים, צהובים או ירוקים. לעיתים קרובות היא הופכת להיות מודלקת וכואבת, ובמקרים מסוימים הפטרייה עלולה להיות עיקשת. היא לא תעלם מעצמה וכך צריך להתייחס אליה על מנת להיפטר ממנה.

בהתמודדות עם פטרת הציפורניים, מומלץ לגלות מודעות לפופולאריות הגוברת של שימוש בלייזר כאפשרות טיפות יעילה. מה שאולי אינו ידוע הוא שכיום אין צורך להתייעץ עם  או לבקר בספא רפואי לקבלת הטיפול.

מכשיר חדש, קטן, בגודל כף יד ניתן לשימוש על מנת להרוג את הפטרת בנוחות הביתית. מכשירי לייזר אלו מסתמכים על סוג מיוחד של אור עז ההורג את הפטרייה הגורמת לציפורניים כואבות ומכוערות. זהו חלק מהגל החדש של מוצרי לייזר ביתיים המסייעים בהקלת כאב, טיפוח עור, אנטי אייג'ינג והסרת שיער.

האופן בו עובד המכשיר

זהו מוצר ביתי המכונה לעיתים לייזר 'קר', היות ורמות נמוכות של אור אינן מספיקות לחימום רקמות הגוף. מוצר זה מטפל בפטרת באמצעות שילוב קרינת לייזר פועמת ואנרגיית אור כחולה. הלייזר הפועם חודר עמוק לפתוגנים ברקמות היעד הנמצאים על מצע הציפורן.

הוא משתמש באורך גל של כתשע מאות ננומטר, ומסוגל לחדור עמוק לרקמה, בעוד האור הכחול עובד ללחימה בתאי הפטרייה הנמצאים על פני השטח החיצוניים של הציפורן. האור הכחול מסייע אף לעצירת הפטרייה מהשפעה על אצבעות אחרות.

מכשיר הלייזר הביתי קל ביותר לשימוש. פשוט מציבים אותו על האזור הנגוע ולוחצים על כפתור ההפעלה. נורית הטיפול מתחילה להבהב והמכשיר מקרין אור כחול. באופן כללי הטיפול פועל במשך כשבע דקות ולאחר מכן כבה.

על מנת להשיג השפעה יעילה של הטיפול, יש להתייחס לאזור הנגוע מדי יום. ניתן לטפל בציפורניים עד שלוש פעמים ביום, אם כי רוב המשתמשים משתמשים במכשיר פעם אחת ביום בלבד. הטיפול המקובל הוא שימוש במוצר הביתי למשך שלושה חודשים עד חצי שנה, עד שהפטרייה נעלמת לחלוטין.

יתרונות השימוש במכשיר לייזר ביתי לטיפול בפטרת הציפורניים

קיימות מספר סיבות נהדרות להשתמש במכשיר זה לטיפול בפטרת:

  • זוהי שיטת טיפול שאינה פולשנית, ניתן להשתמש במוצר בפרטיות הבית, ללא צורך להתייעץ עם רופא.
  • השימוש במכשיר קל.
  • לא קיימות תופעות לוואי.
  • הוא בטוח לשימוש, ואינו כרוך בנזקים לציפורן המטופלת או לעור הסמוך.
  • השימוש במכשיר מבוצע ללא כאבים.
  • המכשיר קטן וקומפקטי, כך שניתן לקחת אותו כשנוסעים.
  • העלות נמוכה.
  • התוצאות יעילות.

תופעות לוואי בהן יש להתחשב בטיפולים הביתיים

הבעיה המשמעותית ביותר עם המכשיר הביתי הוא שלוקח לו זמן לעבוד. בעוד שניתן לבצע את הטיפול בנוחות הבית וכל טיפול אורך שבע דקות בלבד, יש לבצע את הטיפולים במשך שלושה עד ארבעה חודשים על מנת לקבוע את יעילותם. חלק מהאנשים מוצאים שזוהי השקעת זמן ארוכה מדי.

היות והטיפול בפטרת הציפורניים באמצעות לייזר הוא חדש יחסית, המחקר לבדיקת יעילותו נמשך, במיוחד בכל הנוגע להתקנים הביתיים. מספר ניסויים קליניים נערכו לקביעת יעילות טיפולי הלייזר המקצועיים לפטרת הציפורניים, והראו תוצאות חיוביות ביותר, אך לייזרים מקצועיים חזקים הרבה יותר מההתקנים הביתיים, כך שהתוצאה שלהם שונה.

למרבה הצער, לא ניתן למנוע לחלוטין את חזרת הזיהום הפטרייתי באמצעות השימוש במכשיר לייזר ביתי, ובשלב זה הצרכנים יאלצו להסתמך על ביקורות לקוחות ממקור ראשון כדי לקבוע אם ההשקעה במכשיר הביתי מוצדקת.